Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pracownicy - wolontariusze z Banku BGŻ BNP Paribas wspierają lokalne społeczności

Data publikacji: 2017-09-21, Data modyfikacji: 2017-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Pracownicy - wolontariusze z Banku BGŻ BNP Paribas wspierają lokalne społeczności

Prawie 10,5 tys. osób w całej Polsce otrzymało pomoc ze strony pracowników - wolontariuszy Banku BGŻ BNP Paribas dzięki ich zaangażowaniu w inicjatywy, realizowane w ramach „Konkursu na Najlepsze Projekty Społeczne”. Pracownicy dobrowolnie przepracowali na rzecz innych 3840 godzin, poświęcając na wolontariat łącznie 160 pełnych dni. Projekt wspierany jest przez Fundację BGŻ BNP Paribas i Biuro Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku. 

Pracownicy Banku już od 5 lat aktywnie uczestniczą w programie zespołowego wolontariatu pracowniczego w ramach „Konkursu na Najlepsze Projekty Społeczne”. Dotychczas w pomoc lokalnym społecznościom zaangażowało się ponad 450 pracowników z Centrali oraz z Oddziałów Banku w całej Polsce, realizując przy tym 97 niezwykle cennych i wyjątkowych inicjatyw. Wsparcie i pomoc trafiły do prawie 10,5 tysiąca osób. 

 Program wolontariatu pracowniczego rozwija się z roku na rok. Jeszcze dwa lata temu zgłoszono 25 projektów, w ubiegłym roku już ponad 50. Wolontariusze z naszego Banku mają dużą satysfakcję z realizacji własnych pomysłów wspierających bliskie im społeczności. Jesteśmy dumni, że nasi pracownicy tak chętnie włączają się w tego typu akcje. Bez ich pomocy nie moglibyśmy dotrzeć do społeczności lokalnych i zidentyfikować ich potrzeb – mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Zarządu Fundacji BGŻ BNP Paribas. 

Podczas ostatniej edycji „Konkursu na Najlepsze Projekty Społeczne” zgłoszono 52 inicjatywy, z czego połowa została zakwalifikowana do realizacji i otrzymała finansowe wsparcie Fundacji BGŻ BNP Paribas – w łącznej kwocie 100 tys. zł. Dzięki temu najmłodsi pacjenci z Oddziału Onkologii Dziecięcej w Rzeszowie uczestniczyli w zajęciach teatralnych oraz warsztatach śmiechu – ćwiczeniach wspomagających w codziennej rehabilitacji. Z kolei przedszkolaki ze wsi Tereszewo w województwie warmińsko-mazurskim poznały zasady zdrowego odżywiania, a mieszkańcy Chełmna zasadzili ponad 200 sadzonek roślin w zaniedbanych częściach swojego miasta, wzmacniając przy tym swoją świadomość ekologiczną. 

„Konkurs na Najlepsze Projekty Społeczne” rozpoczyna się w Banku co roku w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5. grudnia. Pracownicy tworzą kilkuosobowe zespoły i wraz z lokalną organizacją społeczną (tzw. partnerem projektu) planują inicjatywę odpowiadającą na zaobserwowane problemy. Następnie składają wniosek o przydzielenie finansowania. Po jego uzyskaniu mają 120 dni na realizację projektów.

Bank BGŻ BNP Paribas, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat brzozowski – powiat centralnej części województwa podkarpackiego, z siedzibą w Brzozowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Brzozów, Domaradz, Dydnia, Haczów, Jasienica Rosielna i Nozdrzec.
Powiat usytuowany jest na stoku Pogórza Dynowskiego, zachodniej części Pogórza Przemyskiego i północnych krańcach Kotliny Jasielsko-Krośnieńskiej.
Na terenie powiatu brzozowskiego znajdyją się dwa rezerwaty przyrody: Kretówki oraz rezerwat przyrody Cisy w Malinówce.

Dominującą gałęzia gospodarki tego obszaru jest turystyka, poza nią występuje przemysł spożywczy, drzewny i wydobywczy (ropa naftowa i gaz ziemny).
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola